Açılır Koltuk Sistemleri
Açılır Koltuk Sistemleri

Genel olarak evlerde oturma odaları veya salonlarda kullanılan oturma gurupları kişilerin yaşam alanlarına rahatlığı ve konforu sağlaması amaçlanırken aynı zamanda işlevselliğinin fazla olması da önem taşımaktadır. Sadece görsel olarak hoş ve kaliteli ama bir o kadar da hantal oturma guruplarından ziyade artık günümüzde kullanışlı taşınmasın kolay ve açılır koltuk sistemleri tercih edilmektedir. Bu türdeki mobilyaların tercih edilmesindeki önemli sebeplerden birisi yaşam alanlarındaki rahatlığı ve saklanacak olan birçok eşyanın rahatlıkla saklanabilecek alanının olmasıdır. 

Açılır koltuk sistemleri günümüzde hemen hemen her markanın modellerinde yer almaktadır. Fakat Seyran Koltuk firmasında sadece bu türde koltuklar değil, tüm mobilya modelleri ön plana çıkarken rahatlıkla alıcı bulmaktadır. Evlenecek çiftler veya eskimiş mobilyasını değiştirecek olan kişiler mobilya seçimlerinde genellikle birçok özelliği bir arada barındıran, açılan ve gerektiğinde yatak olabilen koltuk modellerini tercih ederler. Çünkü bu modeller kişilere rahatlığı ve konforu sağlayan modellerdendir. Çeşitli boyutlarda ve tarzlarda üretilen koltuk modelleri ikili, üçlü ve iki berjer den oluşan modeller ve iki adet üçlü ve iki adet tekli koltuk olarak farklı türde koltuk modelleri mağazalarda bulunmaktadır. 

Açılabilen Koltuk Takımları Nasıl Yatak Haline Getirilir?

Oturma gurupları açılıp sandık olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda yatak olabilmesinden dolayı tercih edilmektedirler. Açılır koltuk sistemleri her evde doğru yere yerleştirildikten sonra şu şekilde açılabilmektedirler:

Koltuğun arkasında açılabilmesi için yeterli bir boşluk bırakılması gerekir. 

Boşluk bırakıldıktan sonra koltuğun çıkıntılı kısmından yukarıya doğru çekilerek üçlü koltuk rahatlıkla açılır.

Üçlü olan kısım yatağa dönüştürülecekse eğer yukarı doğru çekilerek komple yatak haline gelmesi sağlanır. 

Tüm bu özelliklerinden dolayı açılabilen koltuklar mobilya gurupları arasında daha fazla talep görmektedir. 

Eşya Saklamada Kullanılan Sandıklı Oturma Gurupları Nasıl Açılır?

Özellikle evlerde bazı sürekli kullanılmayan misafirlere ayrılmış yorgan nevresim gibi tekstil ürünlerinin koltukların içlerinde saklandığı herkes tarafından bilinen bir durumdur. Dolayısıyla kişiler mobilya seçiminde oturma guruplarının bu özelliğine dikkat ederler. Sandıklı olan modeller mağazalarda talep görürken fiyatlarının da yüksek olmaması beklenir.