Koltuk Takımı Fiyatları
Koltuk Takımı Fiyatları

Evi ev yapan eşyaların başında olan oturma grupları ve koltuklar olmazsa olmaz! Kullanılmaya başladığından bu yana her yeni yılda değişen gelişen ve çeşitlenen koltuklar tasarımlarıyla eve adeta ruh katıyor. Yaşama dair pek çok anınıza şahit olan koltuklar; deseniyle kumaşıyla, tasarımıyla dünyanıza açılan bir pencere gibi. Kişiliğinizi yansıtan mobilyalar bulmak son yıllarda daha da kolaylaştı. Artık tarzınıza ve kesenize uygun bir koltuk takımı mutlaka var. Koltuk takımı fiyatları ise koltukların tarzına, kalitesine ve işçiliğine göre değişiklik gösteriyor. Geriye sadece yüzlerce model arasından seçip beğenmek kalıyor.

Kişiye Özel Koltuk Modelleri

Evimizin yaşam alanını oluşturan koltuklar, aynı zamanda kişilerin zevkinin bir parçası. Üzerinde günün yorgunluğunu atmak için uzandığınız, dostlarla koyu muhabbetler ettiğiniz koltuklarınızı seçerken sizi yansıtan seçimler yapmak önemli. Rahatına düşkün uzanmayı seven bir yapınız varsa köşe koltuk modelleri tam size göre. Eğer zarafeti ön planda tutuyorsanız klasik ruhlu koltuklar bakmalısınız. Eğer köşe takımı olmasın ama şıklığa da gerek yok rahat kullanışlı olsun derseniz de spor koltuk takımı modelleri tam sizin için yapılmış. İstediğiniz modele karar verdikten sonra da koltuğunuzun kumaşına mobilyasının rengine kadar karar verme lüksü artık çoğu firma tarafından sağlanıyor. Bu sayede size uygun bir yaşam alanına kavuşmuş oluyorsunuz. 

Koltuk Seçerken

Koltuk takımı seçerken en önemli şeylerden birisi kesinlikle evinizin tarzına uyuyor olması. Elbette bunun yanında koltuk takımı fiyatları cebiniz için önemli. Sayısız model ve desende koltuk kafa karıştırıcı olabiliyor. Burada devreye koltuk takımı fiyatları ve birkaç başka belirleyici unsur giriyor, mesela;

• Kumaş Türü: Koltuk takımında kullanılan kumaş çeşitleri, koltuk seçerken büyük yardımcı, nasıl mı? Bazı kumaşlar her modelle uyum sağlamıyor. Seçtiğiniz koltuğun tarzına uygun kumaşlar seçmek belirleyici oluyor. Tay tüyü, kadife, nubuk, nanoteknolojik kumaşlar, desenlisi, düz rengi pek çok kumaş çeşidi var. Bunun yanında silinebilir olması, leke tutmayan kumaş seçimi de bir ayrıcalık.

• Mekanizmalı Koltuklar: Koltuk takımlarına eklenen her yeni bir özellik koltuğun fiyatını ve kalitesini etkiliyor. Örneğin; yatak olabilme özelliği olan modeller ve saklama alanına sahip olanlar biraz daha pahalı olabiliyor. 

• Koltuk Tarzı: Kullanılan malzemenin kalitesine, işçiliğine göre değişen fiyatlar koltukların tarzlarına göre belirleniyor. Klasik ve şık mobilyalar, sade ve spor modellere daha pahalı.