Mekanizmalı Koltuk Takımı Fiyatları
Mekanizmalı Koltuk Takımı Fiyatları

Mekanizmalı koltuk takımı fiyatları mekanizma özelliklerine, koltuk modellerine ve koltuk boyutlarına, kullanılan malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Mekanizmalı koltuk takımı fiyatları bu sebeple her bütçeye hitap etmektedir. Mekanizmalı koltuklarınıza eklediğiniz her özellik fiyatlandırmada değişiklik göstermektedir. Örneğin; şarj üniteli ya da saklama kapasiteli koltukların fiyatları daha yüksek olmaktadır. Seçeceğiniz koltukların tarzı da fiyatta değişiklik gösterebilir. Klasik, şık ve gösterişe hitap eden koltuklar; spor, modern ve daha minimalist yaklaşımlı koltuklara göre daha pahalı olabilmektedir.

Mekanizmalı Koltuk Takımı Nedir?

Mekanizmalı koltuk takımı; görsel zevklerimize hitap eden, şık ve en önemlisi vücut anatomimiz göz önüne alınarak üretilmiş rahat koltuk takımlarıdır. Aynı zamanda işlevseldir. Sırt mekanizması ile herhangi bir kırlent ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir. Açılır kapanır özelliği ile yatak haline gelebilir. Ve en önemlisi çağımızın en büyük gereksinimi olan priz ve USB girişi büyük kolaylık sağlamaktadır. Koltuğunuza uzanmış komik bir video izlerken şarjınız mı bitti? Priz başında beklemenize gerek yok, şarj ünitesi koltuğunuza geldi! 

Mekanizmalı Koltuk Çeşitleri 

Mekanizmalı koltuk çeşitleri; kullanacağınız odanın boyutuna ve kullanım alanınıza göre çeşitlenir.  Çok amaçlı kullanımı olduğu ve rahat olduğu için tercih edilmektedir. Mekanizmalı koltuk çeşitleri; koltuk takımı (açılır kapanır üçlü koltuk, açılır kapanır ikili koltuk ve berjerler), mutfak için sandalye, bench ve banklar olarak değişmektedir. Misafiri çok olan kullanıcılar açılıp kapanabilir, eşyası çok olan kullanıcılar ise sandıklı koltukları tercih etmektedir. 

 Mekanizmalı Koltuk Takımı Özellikleri

Mekanizmalı koltuk takımları birçok farklı özelliğe sahiptir. Mekanizmalı koltuk takımı fiyatları bu özelliklere göre de değişiklik göstermektedir. Katlanabilir mekanizmalı koltuklar; evinizin baş tacı misafirleriniz için kolaylıkla yatak haline gelebilir. Yatak kadar rahat olması ve uyumak için geniş bir alana sahip olması sebebi ile misafirperverliğinizi gözler önüne sermiş olacaksınız. Aynı zamanda televizyon izlerken daha rahat bir pozisyon almak isterseniz, sırt katlanabilir mekanizmasını biraz daha geriye doğru eğebilirsiniz. 

Bel destekli koltuklar; anatomik olarak doğru bir oturuş için belimizin desteklenmesi gerekmektedir. Bu vücudumuzdaki sinir sistemimiz için ve omurilik sağlığımız için çok önemlidir. Bel yastıklı koltuk takımları her zaman daha sağlıklı ve daha rahat olacaktır.

Boyun destekli koltuklar; yine sağlık için önemli olan ince bir detaydır. Bir çoğumuz otururken boynumuzu bilinçsiz olarak öne eğeriz. Hem kamburluğa sebep olur hem de boynumuzdaki damarların gerilmesi ile boyun düzleşmesine sebep olur.  Boyun desteği olan koltuklar geriye doğru yaslandığınızda boynunuza destek olarak anatomik bir oturuş sağlar. Ya da televizyon izlerken, karşıya doğru bakarken başımızı yukarı kaldırdığımızda bizi yormadan ensemizden destek çıkar.

Sırt mekanizmalı koltuklar; kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen mekanizmalardan biridir. İş yerinizde ya da evinizin bir odasında mutlaka tercih etmeniz gereken bu koltuklar estetik görünümünün yanı sıra fazlasıyla rahattır. Nano teknolojik kolay temizlenebilen ve harika dokuları olan kumaşlarımız, kullanılan malzemelerin kalitesi ile birleşince bir tasarım harikası ortaya çıkmaktadır. Mekanizmalı koltuk takımı fiyatları sırt mekanizmalarına göre de değişiklik göstermektedir.

 Ayak sehpalı koltuklar; TV karşısındaki rahatlığınızdan yine ödün vermiyoruz. Koltuğun alt kısmından çıkan mekanizma ile bacaklarınızı öne doğru uzatıp rahat bir TV pozisyonu alabilirsiniz. Mekanizmalı koltuklar aslında az eşya ile çok iş görmeyi de hedeflemektedir. Yan sehpalı koltuklar; ikili koltuklarınızı yana çekerseniz arasından sehpa çıkacaktır. Bu mekanizma ekstra bir sehpa ya da ekstra bir tepsi kullanımını ortadan kaldıracaktır. Kullanmak gayet pratik olmaktadır. Şarj mekanizmalı koltuklar; uzandığınız yerden telefonunuzdan komik bir video izlerken şarjınızın bittiğini fark ettiniz, bu koltuklarla priz başında bekleme derdine son! Telefonunuzu başucunuzdaki koltuğunuzun şarj mekanizmasıyla şarj ederken video izleyebilir, telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kumaş Kalitesi

Kumaş kalitesi çoğu zaman önemsenmeyen fakat görünüşü tamamen etkileyen unsurlardan biridir. Kumaşın zaman içerisinde solmaması ve silinebilir olması çok önemlidir. Kolay yırtılmayacak ve aşınmayacak kadar kaliteli de olmalıdır. Koltuk takımında kullanılan kumaş çeşitleri de yine mekanizmalı koltuk takımı fiyatları üzerinde değişikliğe sebebiyet vermektedir. Tay tüyü, keten, kadife, şönil, nubuk, deri, flok süet, suni deri, moher, akrilik, alkantara, nano teknolojik kumaşlar, desenli, düz renkli gibi pek çok kumaş çeşidi bulunmaktadır.

Ölçüler

Evinize sığmayacak modeller satın almanız doğru olmazken fazla para ödemenize de hiç gerek yok. Küçük bir odaya sığmayacak kadar büyük mobilyalar tercih etmek ne kadar kötüyse, büyük bir odayı tamamen boş gösterecek küçük mobilyalar da bir o kadar yanlıştır. Sizi bütçe olarak da görsel olarak da pişmanlıklara sürükleyebilir. Ev ölçülerinize göre seçim yapmak büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Mekanizmalı koltuk çeşitlerinde kullanılacak alan önemlidir. Koltuğun hangi alanda kullanılacağı ve koltuktan beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Odanız küçük ise takım yerine bir üçlü koltuk ve puflarla kombine edebilir ya da bir L koltuk seçebilirsiniz. Bu koltukların yan sehpa mekanizmaları sizler için fazlasıyla kullanışlı olacaktır.  Büyük bir oda için seçim yapılıyorsa koltuk takımları tercih edilebilir. Mekanizmalı koltuk takımı fiyatları tercih etmiş olduğunuz koltuğun boyutuna göre değişmektedir. 

Dayanıklılık

Mobilya yüksek fiyatlara tek seferde alınıp uzun yıllar kullanılan temel ev eşyalarıdır bu sebeple ilk faktörünüz dayanıklılık olacaktır. Fiyatı göz önünde bulundururken mekanizmalı koltuklarınızın dayanıklılığı da çok önemlidir. Metal iskeletli koltukta kullanılan malzeme ile ahşap iskeletli koltukta kullanılan malzeme farklıdır ve mekanizmalı koltuk takımı fiyatları iskeletine göre, kullanılan malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Büyük balkan mekanizması dediğimiz malzeme ahşap iskeletli koltuklarda sandık özelliği ve yatak olabilme özelliği sağlamaktadır. Japon mekanizması ile tabir edilen diğer mekanizmamız da yine ahşap iskeletli koltuklarda kullanılmaktadır.

Üretilecek modele göre uygulanan malzemelerin de boyutları vardır ve bu da fiyatta değişikliğe sebebiyet verebilmektedir. Kanepe kollarını kolayca çıkarmamızı sağlayan kızak 12 cm, 15 cm ve 19 cm olarak modelin boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sünger; ürünlerimizde soft sünger kullanılmaktadır 32 dns ve 14 cm kalınlığındadır. Genelde koltuklarımız yataklı olduğu için standart olarak 1. sınıf sünger kullanılmaktadır. Sünger koltukta çok önemlidir ve fiyatla ilişkisi bulunmaktadır. HR sünger adı verilen süngerler ekstra yumuşaktır ve ürünlerin iskeletlerini hissetmenize sebep olacaktı. Dansite yoğunluğu; 15 dns olarak başlayıp 32 dnsye kadar devam etmektedir ve süngerin fiyatını belirleyici bir özelliktir. 32 dns sünger her zaman daha kalitelidir. Ayrıca kalınlığı da 8 cm, 10 cm, 12 cm ve 14 cm olarak değişmektedir ve fiyatta belirleyici bir etkisi bulunmaktadır.

Bütçe Dostu Seçimler

Trendlere uyarken bütçenizi aşmayacak seçimler yapmalısınız. Beğendiğiniz bir ürün bazen fiyat ya da performans olarak uygun olmayabilir. Mobilyalarınızı almadan önce blog yazılarımızı dikkatle okuyabilir ve bu sayede fiyat-performans farklarını daha iyi anlayabilirsiniz. 

Yeni nesil koltuk takımları malzeme açısından her zaman daha kaliteli ve daha gösterişlidir. Dayanıklılığı ön planda tutar. Az mobilya ile çok iş görmeyi yani minimalist bir yaklaşımı vardır. Yeni nesil koltuk takımlarının her bütçeye hitap etmesinin bir sebebi de rekabettir. Düşük fiyata daha kaliteli ürün yapmak zorundadırlar. Gelişen teknoloji ile insanlar artık hiç gezmeden, evinde uzanırken bile her markanın her modelin fiyatını öğrenebilmektedir. Düşük fiyata yüksek kalite sunmak rekabetin doğal prensibidir. Maliyeti öne sürerek hiçbir üretici sağlamlıktan vazgeçemez. Çabuk yıpranan bir adet koltuk takımı rekabet dünyasında büyük bir eksidir ve referans faktörü günümüzde çok önemlidir. Ayakta kalabilmek için müşteri odaklı ve prensipli olmak en önemli faktördür. Mekanizmalı koltuk takımı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizi ve mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.